poniedziałek, 26 września 2011

Project Downtown

Teatro Municipal /Cała grupa

W sobotę przeżyłam jeden z najfajniejszych dni na wymianie - Project Downtown razem z innymi Wymieńcami. Spotkaliśmy się na jednej ze stacji metra i potem wszyscy razem tą wielką grupą wyszliśmy zwiedzić Centrum Sao Paulo, w którym już wcześniej byłam.  Byliśmy razem z paru miejscach takich jak : Catedral da Se( katedra położona w samym środku SP), Edificio Martinelli( jeden z najwyższych budynków W SP) czy Largo Sao Francisco ( wydział prawa Uniwersytetu Sao Paulo) a także w paru innych. 
Ale zacznijmy od początku.

Godzina 8.50 jesteśmy na stacji Corinthians-Itaquera a przy wyjściu z metra stoi pianino. Nastrojone i w bardzo dobrym staniu przyczepione do barierki jedynie cienkim drutem. "To nie może być prawda". Na Dworcu Głównym to pianino byłoby albo popisane, albo w częściach albo przyczepione grubym łańcuchem. Serio. Pierwszym naszym przystankiem była Catedral da Se, którą już kiedyś pokazywałam na zdjęciu. Nie tylko jest w samym środku Sao Paulo ale też istnieje od 1588 roku. I jest piękna w środku.

Następnym punktem był Largo Sao Francisco czyli, jak wspomniałam wcześniej, wydział prawa USP. Jest bardzo znanym miejscem w Sao Paulo.


z Evan'em( Kanada)


Po Largo poszliśmy do Edificio Martinelli, który był jednym z największych budynków w Ameryce Łacińskiej. Wjechaliśmy windą na 26 piętro i mimo, że było widać wszystko to widoki mnie nie zachwyciły( budynki, budynki i jeszcze raz budynki).
wesołe, grupowe zdjęcie w windzie.

Sao Paulo.

jak wszyscy robili sobie zdjęcia z flagami to ja i Jędrek nie mogliśmy być gorsi!

Steven(Dania), Robin(Finlandia), Lukas ( Niemcy), Miguel(Kolumbia), 
Tita ( Węgry), ja i Jędrek ( Polska!)

Następnie byliśmy jeszcze w jednym miejscu,  gdzie robiono nam zdjęcie grupowe, którego nie mam ale jak się pojawi na stronie Rotexu to je wstawię! Ponadto ja i Jędrek poznaliśmy Eduardo, który trzy lata temu był na wymianie w Bydgoszczy i w grudniu przeprowadza się do Polski na stałe. I świetnie mówił po Polsku! 
z Shane'm(Kanada) i John'em(USA), który kręcił filmik w tym samym momencie

ze Steven'em ( Dania), z którym będę chodzić do tej samej szkoły!


 z Eduardo( "zapisz sobie mój numer a mam na imię Edek") i Jędrkiem.

część naszej grupy!

To był nasz pierwszy projekt z Rotexu i na pewno nie ostatni - Następny będzie w październiku! 

Wczoraj spędziłam też cudowny dzień z moją host-mamą na lunchu i zakupach. Niestety nie udało nam się pójść do Instituto Butanta ale prawdopodobnie pójdziemy w przyszłym tygodniu! Dzisiaj idę też po mundurek i plan zajęć do nowej szkoły więc dzieje się naprawdę dużo!

Pozdrawiam!

2 komentarze:

 1. Anonimowy9/26/2011

  Czy mogłabyś mi napisać jak wyglądało załatwianie takiego wyjazdu ? tzn między innymi ..

  Za co musisz tam płacić?
  Czy ktoś teraz u ciebie mieszka, mieszkał, czy będzie mieszkać?
  Czy dostajesz kieszonkowe od Rotary?
  Jeżeli możesz to mogłabyś mi powiedzieć ile Cię tak mniej więcej kosztował ten wyjazd ( a ile do usa)? bo parę osób pisało , że jest drogi .
  Z jakiego klubu jechałaś i jak załatwiłaś wyjazd kiedy zgłosiłaś się , tzn przyszłaś na spotkanie , dzwoniłaś czy jak ?
  dziękuje ci za odpowieć :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Muszę zapłacić za przelot, ubezpieczenie i ewentualne wycieczki z Rotary i za ubrania lub prywatne przyjemności. W moim domu we Wrocławiu mieszka teraz Brazyjczyk. Po nim będą jeszcze dwie osoby. Dostaję 150 reali miesięcznie od Rotary. Pojechałam z RC Wrocław. Poszłam na spotkanie ale musiałam wypełnić zgłoszenie wstępne i aplikację. Każdy musi.

  Proszę. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to możesz do mnie napisać na gg jeśli chcesz: 5095602. (:

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń