sobota, 1 października 2011

Miss Butanta 2011

wybory odbyły się w sali konferencyjnej stadionu piłki nożnej w SP.

Wczoraj wybrałam się z moją host rodziną czyli host-mamą Aną, siostrami Jill i Julie oraz host-babcią (avó) na wybory Miss Butanta 2011. Cała impreza zaczęła się o 19.30 ale my byłyśmy tam dopiero na 21.30 i zdążyłyśmy zobaczyć 3 ostatnie kandydatki w strojach kąpielowych. Następny był pokaz strojów wieczorowych, występ jakiejś brazylijskiej grupy muzycznej a potem pytania, które pokazały czy uczestniczki myślą czy tylko wyglądają, narada i ogłoszenie wyników. Cała impreza skończyła się o 00.30 a moja faworytka została Vice-Miss Butanty. 
Była to kolejna okazja bym mogła zobaczyć i przeżyć coś nowego ale nie wiem czy podobało mi się tam w 100%. Ubrana w sukienkę i koturny potrzyłam na ludzi w dżinsach, chłopaków w czapkach z daszkiem i bluzach dresowych i zastanawiałam się czy Brazylijczycy kiedykolwiek ubierają się stosownie do sytuacji. Nie mogę tego powiedzieć o mojej host-rodzinie. Wszystkie wyglądałyśmy naprawdę dobrze.
Druga rzecz, którą zaobserwowałam już dawno temu ale wczoraj przekonałam się o tym jeszcze bardziej jest taka, że Brazylijczycy nie umieją milczeć. Ludzie rozmawiali( dosyć głośno) nawet w trakcie zadawania przez prowadzącego pytań uczestniczkom.
Ponadto w Jury były dwie osoby z Naszego Klubu Rotary dlatego miałam okazję tam wczoraj być i bilet też miałam za darmo.
występ w trakcie wyborów.

z siostrami Julie i Jill.

kandydatki!

Vice Miss i Miss po jej lewej stronie.

Miss Butanta 2011

z Jill, Julie, Avó i host mamą - mae

z Julie, Jill i ich koleżankami!


Do dodania mam również zdjęcia z urodzinowego koncertu host-wujka (tio), zdjęcia szkolnego mundurku i trochę informacji o szkole i zdjęcia nowej okolicy. Zapraszam więc do częstego zaglądania bo nowe posty będą się pojawiać w tym tygodniu!

Chcę też podziękować Rodzicom za urodzinową paczkę, która szła do mnie 21 dni( pozdrawiam brazylijską pocztę!) oraz za to co było w środku!

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania! (:

1 komentarz:

  1. heh wspaniale sie tam masz :)
    a jak z językiem sobie radzisz ? xd
    miss b. ładna :)

    OdpowiedzUsuń