niedziela, 4 września 2011

Piquenique Jovemwejście do Ibirapuery.

Jędrek, nie-pamiętam-imienia, Jenny i Puri.

Dzisiejszy dzień był zdecydowanie najlepszym dniem jakie przeżyłam do tej pory w Brazylii. Zaraz po śniadaniu moja host mama zawiozła mnie do Parque do Ibirapuera (Parku Ibirapuera), gdzie spędziłam mnóstwo czasu z innymi wymieńcami. Ten park ma około 221 hektarów, 10(albo i więcej ) wejść. Tam spotkałam się też z Jędrkiem, którego poznałam w Wiktorowie. Siedzieliśmy, graliśmy w piłkę( nawet rzucałam piłką do rugby i nikogo nie zabiłam!), rozmawialiśmy. Ja i Jędrek zrobiliśmy parę zdjęć i okazało się, że doszły nowe osoby, którym nie udało się wstać na 10.30( i przyszli na 14) i musieliśmy wracać do wyjścia gdzie zostaliśmy już do końca i wtedy poznałam więcej ludzi, jeździłam na longboardzie z drobną pomocą Jędrka i Toma a także wiele innych rzeczy, które sprawiły, że mój dzień był idealny.

Różnica nr 2:
Parki w Brazylii wyglądają o wiele inaczej niż parki w Polsce. Są tu specjalne wyznaczone miejsca dla rowerzystów, wszędzie mnóstwo zieleni, miejsc do siedzenia/leżenia/grania w cokolwiek. Mnóstwo stoisk z piciem. Są też hamaki. W Ibirapuera są też hamaki, na których można się położyć. W okół mnóstwo ludzi na longboardach lub zwykłych deskach. W Polsce są tylko ławki albo placyki zabaw dla dzieci do lat 6. A szkoda


Jędrek i Pan Mimz Manuelem, Loreną, Sue i dziewczyną, która mi się nie przedstawiła...)

z Jędrkiem!

w tle Sao Paulo. 


więcej ludzi( tak, to Ci co zaspali!)

zachód słońca w Ibirapuerze...


Ok, teraz mam pytanie. Czy ktoś zna jakąś łatwą i przyjemną w użyciu stronę, na którą mogę dawać wszystkie zdjęcia? Jeśli tak to proszę o linki w komentarzach. Będę dozgonnie wdzięczna.

Beijos!

3 komentarze:

 1. może picassa ? jesli bedziesz miała taki program automatycznie wszystkie zdjęcia zapisują ci się w folderach na stronie ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. probowalas na picasse?

  OdpowiedzUsuń
 3. Anonimowy9/09/2011

  czy umiesz mówić po hiszpańsku czy portugalsku ?
  ile ponosilas kosztów na ten wyjazd i ile do usa ? :)

  OdpowiedzUsuń